Zastosowanie płyt warstwowych

Coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem w budownictwie są płyty warstwowe. Wykorzystywane są przede wszystkim w budownictwie przemysłowym przy obiektach wielkopowierzchniowych takich jak hale sportowe, magazynowe, supermarkety, chłodnie i mroźnie, wszelkiego rodzaju obiekty rolnicze czy garaże. Stosowane są wszędzie tam, gdzie nie zachodzi potrzeba stosowania tradycyjnych technik budowlanych. Dlatego oprócz usług montażowych oferujemy również sprzedaż płyt warstwowych, blach trapezowych oraz sprzedaż materiałów budowlanych i izolacyjnych.

Zapytaj o ceny płyt warstwowych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 hala z płyt Wejherowo
  
        

Standardowo płyty warstwowe wykonane są z dwóch okładzin metalowych (blach stalowych), między którymi znajduje się część izolacyjna, dzięki czemu ich trwałość, zdolność do termoizolacji oraz właściwości wygłuszające nie są gorsze od standardowych murów. Materiały używane przy ich produkcji to blacha ocynkowana powlekana poliestrem, a materiałem izolującym jest pianka poliuretanowa PUR lub PIR, styropian EPS lub wełna mineralna WOOL. Innymi słowy: są to materiały stosowane i cenione w wielu technikach budowlanych. Ich największą zaletą jest wyjątkowo niska cena oraz szybkość montażu i dlatego są coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem przy budowie wyżej wymienionych obiektów przemysłowych. W najbliższym czasie nie zanosi się pod tym względem na żadne zmiany.

 

Podstawowe zalety płyt warstwowych:

 

1. Płyty warstwowe są tak popularne w budownictwie różnego typu ze względu na swoje bardzo dobre właściwości. Przede wszystkim, chwali się je za możliwość szybkiego, sprawnego montażu. Zarówno modele ścienne, jak i wymagające układania pod pewnym kątem modele dachowe są łatwe w ułożeniu. Należy jedynie stosować się do wskazówek producenta, które odnoszą się do sposobu przechowywania, transportu i samego nakładania ich na konstrukcje stalowe lub drewniane.

2. Dla budownictwa przemysłowego lub ogólnego wielkie znaczenie mają takie właściwości płyt warstwowych, jak wytrzymałość i nieprzepuszczalność. Są one nie tylko wygodne w użyciu, ale także solidne. Pozostają odporne na czynniki atmosferyczne i mechaniczne. Nie przepuszczają chłodu ani hałasu. Jest to istotne zarówno w nieruchomościach mieszkalnych, jak i użytkowych. W domach nie grozi nam nadmierny gwar uliczny, a hale stalowe nie przepuszczają dźwięków związanych z produkcją dzięki szczelnej obudowie.

3. Inną liczącą się cechą omawianego materiału jest różnorodność. Modele tworzone z betonu zbrojonego pozwalają na stawianie domów i budynków użytku publicznego. Natomiast płyta warstwowa z blachy ocynkowanej lepiej służy budowaniu magazynów, garaży i innych lekkich konstrukcji stalowych. Są one trwałe, szybkie w złożeniu i proste w demontażu. Wybierając tego typu materiały dachowe, powinniśmy zwrócić uwagę na ich profil i rdzeń (PUR, PIR, EPS lub WOOL).

4. Omawiane wyroby stanowią podstawowe materiały budowlane. Możliwa jest dzięki nim budowa ścianek działowych, wielokrotnie potrzebnych podczas remontów. Dodatkowo, budownictwo używa płyt warstwowych do dociepleń i sufitów podwieszanych. Ich rdzeń wytwarzany z wełny mineralnej, styropianu lub poliuretanu jest nieprzepuszczalny i stają się one bardzo dobrym materiałem izolacyjnym.

 

Wybierz podkategorię dla PŁYTY WARSTWOWE z MENU lub z listy poniżej:

- płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym PUR / PIR

- płyty warstwowe z rdzeniem styropianowym EPS

- płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej WOOL

- płyty jednostronne AGRO